Kolm asja, mida ma uude kööki enam ei tooks

Muidugi on mul unelmate köök! Tahtsin just kirjutada, et kellel poleks, aga siis tuli meelde, et Carrie Bradshaw hoidis praeahjus kampsuneid:))

Põhjust rahulolemiseks praeguse köögiga on jätkuvalt, sest palju asju, millest unistasin, on siin tõepoolest ka teoks saanud. Praegusest köögist kirjutan näiteks siin. Ja siin ka:)

Aga – on ka ideid, mis vaadata tunduvad küll kaunid, aga argielus jätavad kasutajasõbralikkuse poolelt soovida.

Lahtised riiulid

Ausõna, need lahtised tammepuust riiulid on silmale ilusad vaadata, aga köögis, kus pidevalt valmistatakse toitu (ja meie omas seda tehakse), koguneb lahtistele nõudele väga ebameeldiv rasva- vms kiht, nii et pead asju pidevalt küürima. Lisaks on korvid ilusad vaadata, aga ebamugavad organiseerida ja kasutada. Aga võibolla olen ma lihtsalt sahtliusku: sügavad, hea mahutavusega ja mõistuspärast organiseerimist võimaldavad sahtlid JAH, pimedad riiulitega kapid NEVER!

Asjad, mida tegelikult ei kasuta

Pärast seda, kui garderoob Marie Kondo meetodil koristatud sai, kottide viisi rõivad konteinerisse ja uutesse kodudesse rändas, mõistsin ma, kui suur hulk täiesti kasutut kraami meid tegelikult ümbritseb. Ostad mingi välgatuse ajel, mõtled – absoluutselt sada protsenti hakkan kasutama ja sinna see jääb. Hea on muidugi see, et enamasti leiavad need uue kodu ja selle eest võid isegi sümboolse raha saada, halb on see, et kõik need ruumiröövlid on sul jalus. Vähem asju, niisiis. Ja et igale asjale oleks oma koht, nii ei lähe need ka enam segamini.

Liiga väike külmkapp

Ausõna, kui ma saaks euro iga kord, kui ma ütlen või mõtlen, et mu külmkapp on liiga väike, siis ei peaks tööd enam üldse tegema:) Ja ei, mul pole miski minikülmkapp, täiesti tavasuuruses külmik, aga ikkagi on mul tunne, justkui elaksime nagu mingis päkapiku-urus sõrmkübarasuuruse külmikuga:) Vajalik kraam ei mahu ära, ikka on asjad üksteise ees ja peal, vajalikku üles ei leia, sorteeri palju tahad. Aga sorteerimise esimene nõue on see, et igal asjal peab olema oma koht: aga kuidas sa leiad selle koha, kui lihtsalt POLE RUUMI?!

Muidugi on alati lahendus tuua koju vähem toidukraami ning käia tihedamalt poes (ja arvestades eestlaste rahvaarvu ning hüpermarketite rohkust, võib arvata et varsti saab igaüks naabriga kahasse oma ketipoe), aga mulle lihtsalt ei meeldi ega pole kunagi väga meeldinud iga väikese asja pärast poodi kammida. Ja kokates juhtub tihti, et tahaks teha üht või teist toitu, aga seda vajalikku komponenti pole. Eriti masendav on, kui sügavkülma vajalikku hulka asju panna ei saa:( Nii et jah, järgmine külmkapp saab olema vähemalt kaks korda mahukam.

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s