KÖÖK, MIDA MA JUMALDAN/ADORABLE NEW KITCHEN

No kust mujalt ma võiksingi oma isiklikku blogi alustada kui mitte köögist? Vähemalt meie kodu süda on see kindlasti! 

Need sõbrad Facebookis, kes Remondihullu seiklustega lähemalt kursis, teavad, et just köögiga nägin ma oma kõige värskemas, 6. kodus kõige enam vaeva.

retro-kitchen
Kui me kodu ostsime, nägi köök välja niisugune: puhas 80ndate retro!

Soetasime oma uue kodu Tartusse suvel 2015. Koduvalikul oli põhikriteeriume 3: kivimaja, gaasiküte (või siis võimalus see sisse viia) ning rõdu/terrass. Sel väikesel äärelinna ridaelamul tundus kõik olemas olevat, ent juba esimene pilk ütles tähendusrikka sõna: kapitaalremont. See tähendab, et 80ndate retro meid ei köitnud.

Niisiis nägi meie uue kodu köögikene vahepeal välja nii, nagu oleks märtsipommitamine lõppenud eile ja mõned mürsud me kodu otse südamesse tabanud.

20150816_145905

Kuni Innoveri nimelise firma ja pereliikmete (tänud, kallis abikaasa Vallo ja papa Mati!!!) ühispingutuse tulemusena valmis 10m2 hele, halli kivipõrandaga ruum. Mõistagi ei tohtinud puududa  põrandasoojendus ja tagantjärele on just see osutunud kodu kütmisel parimaks valikuks – kahju ainult, et Remondihullu lühinägelikkus ei lubanud seda kogu majja paigaldada, aga sellest juba mõnes järgmises postituses.

Minu nägemuses pidi sellest saama suur ja valge Skandinaavia köök. Mitte niivõrd monokroomne, ent suurte heledate pindadega, millele sekundeerib väärikas puit. Mulle tundus, et ka sinise-valgeruuduline kardin oleks omal kohal, ja mõned mõnusalt industriaalse vaibiga valgustid. Rootsi suvemaja meets Londoni linnakodu meets me, või midagi sinnapoole. Miski minus karjus: cottage style, samas pitsisatsi-vintage’i-romantika Remondihull jäi suuresti 4. koju maha. Nii et ikkagi scandinavian.

home-decor-kitchen
Meie köök vol1.

Köögimööbli tegi Tartu firma Grandber, ja see oli igati armas! Ja no tee vaadake vaid seda metrookivist tagaseina: lihtsalt imeline, eks (tänud, Mati!!) Kuid see kurat, kes teadagi detailides passib, arvas heaks Remondihullu plaanidesse omad korrektiivid teha – laminaadist tööpind, mis mu varasemates kodudes vastu oli pidanud, andis siin poole aastaga alla. Järgmiseks valikuks sai täispuit, see mis pildil: kaunis, pole midagi öelda, eks! Selle tegi Wesse. Ainult et ilu ei jätkunud taas kauaks, sest kuumus ja vesi vormisid muidu lameda lakitud tammest tööpinna ümaraks ja see ei läinud mitte.

Vallo, kelle saatuseks on olla mitte ainult abikaasa, vaid ka Remondihullu mõistus ja südametunnistus, arvas juba enne täispuidu-eksperimenti, et õige tööpind on kivist. Täpsemalt öeldes tehislikust presskivimist, mis erinevalt graniidist ja marmorist, mu unelmast ja lemmikust, pole välismõjudele nii vastuvõtlik. Niisiis ei jäänud meil päeva lõpuks muud üle, kui Granitopiga kolmandale katsele minna: õnneks olime nurgas vahepeal torudest lahti saanud, nõnda et tööpinda tulnuks pikendada niikuinii.

kook
Uus köök/new kitchen. Pilt on tehtud enne kraanikausi lõplikku paigaldamist. Aga on ikka jumalik küll, eks!

Mis ülejäänud kööki puutub, siis oli algne plaan sättida teise köögiseina väike söögilaud koos nelja tooliga, eriti veel kui meil õnnest pulmareisilt sellised übernunnud kollased toolipadjad kaasa tuua.

kook3
Köök vol.1 sõõgilauaga.

Elu näitas aga, et vajame muud ja nimelt tööpinda. Nii sai köögilaua endale üks tudengineiu, kes pidi muidu põrandal sööma, ja meile kolis siis tööpind (õieti küll originaalis köögisaar, aga just paslik)

koogisaar
Köök 2.0: lisatööpind (algselt köögisaar) tammes töötasapinnaga.

Ja nurgas, kuhu algselt sai mingis meeltesegaduses nõustutud valge usteta riiulkapiga, tegi Remondihull teoks alul teostamatuna näiva ammuse unistuse: tammepuust riiulid, kanduriteta. Aitäh Muinasmööbel ja abikaasa, et võimatu võimalikuks tegite (kuigi üht külge pidi tuli riiul siiski kapi külge kinnitada). Selle nurga alumises osas resideerivad meie kodumasinad.

home-kitchen
Köök 2.0: tammest kanduriteta nurgariiulid. Köögi tagaseina katab tumedama varjundiga valge metroostiilis keraamiline plaat.

Aga mu suurimaks lemmikuks uues köögis on siiski need asjad, mis inimese elu lihtsamaks teevad: nagu näiteks väljatõmmatava otsikuga kraan või valamule seatav sõel. Väga mõnus on nii kokata, ausalt:) vidin3

KOKKUVÕTE: REMONDIHULLU 4 NÕUANNET KÖÖGI REMONTIJALE

* Korralda liiklust. Kõige olulisem on paika panna, kus miski köögis asub ja kuidas punktist A punti B jõuad. Mida ja kuidas kasutad, kuhu plaanid panipaiku jne. JOONISTA ÜLES.

* Ära telli mööblit ja aksessuaare enne, kui kapitaalremont valmis. St alles siis näed, mida ja kuidas tegelikult tahad. Muidu juhtub nii nagu meil, et koledad torud kaovad vahepeal ära, aga köögimööblisse jääb auk.

* Arvesta köögi olemusega: seal on kuum ja niiske (väljaarvatud juhul, kui plaanid ahjus kampsuneid hoida ja köögis ainult kohvimasina kallal asjatad). Vali materjalid, mis seda välja kannatavad: köögi töötasapinnaks soovitan kindlasti kivi vms. väga vastupidavat materjali.

* Tee enda elu lihtsaks: praeahi normaalsesse kõrgusse, väljatõmmatav kraan jms. teevad elu köögis oluliselt lihtsamaks. Ja noh nõudepesumasin ja võimalusel ka multikeetja: ära tapa oma naist kodutöödega, las seda teeb elekter, teadis öelda juba ENSV aegne reklaamitööstus.

6 Comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s