Vann või dušš? Plussid ja miinused

Remondihullu kuues kodus on olnud nii üht kui teist. Aga kui peaks valima?

vann

Mu 4. kodu vannituba oli kuskil 14m2 suur. Selline korraliku toa suurune; tegelikult vanast köögist ümber ehitatud. Muidugimõista pidi sinna tulema suur ja mõnus mullivann(kõik kellad ka viled ja tuled ja nii), kus ma nägin end õhtuti lõõgastumas…

Tegelikkus osutus aga hoopis teistsuguseks, mõistagi. Esiteks võttis selle sügava mullivanni täitmine ilmatuma aja ja mu toonases kiires elus lihtsalt ei leidunud 5 tundi koduspaas ligunemiseks, nii kurvalt kui see ka ei kõla. Eks ma paar korda vist üritasin, aga tegelikult, mis seal pattu salata, tüdinesin ära. Paar sõbrannat vist käis külas mullivanni mõnusid nautimas.

Suur vannitaja pole ma kunagi olnud, olgugi et vann on meil kodus leidunud lapsest saati. Lihtsalt lapsepõlvekodus asendas vann ka duširuumi, mis tähendab, et pesemiseks tuli vanni ronida ja see oli vastikult libe ja ebamugav. Erakordselt ei seedi ma vannikardinaid, mis on kõik eranditult koledad (kui mitte kohe, siis mõne aja möödudes) ja libedad. Võeh.

Nii et ma olen rohkem dušiusku. Klaasist ustega betoonist või kivist dušinurk, see on  täielikult minu teema. Aga sauna vastu pole mul samuti midagi, ent seda vaid juhul, kui elatakse eramus. Sauna mingis kahetoalises kesklinnakorteris ma hästi ette ei kujutaks.

Remondihullu abikaasa seevastu jumaldab võrdselt nii sauna kui vanni ja tänu jumalale õnnestus meil kuuendasse koju kõik ära mahutada. Vann on küll väiksem kui eelmises kodus, aga siiski. Pluss eraldi dušinurk, kus end pärast sauna pesta – nagu öeldud, ei kavatse ma dušitamiseks vanni ronida. Ülemise korruse vannitoast, sellest kuhu ilmselt keegi fakiir oli varasemalt 2m2 suurusesse ruumi püüdnud mahutada ka vanni, sai säetud dušš.

Kuidas siis ikkagi valida?

* Mõtle, kui palju sul on ruumi.  Vann vajab ruumi ja kui sul on kõigest pisike vannituba, siis pole minu meelest mõtet sinna mingit pisikest vanni suruda, kus siis kängus kükitada.  Jällegi, kui sul on üldse suur ja avatud magamistuba või klaasitud terrass hunnitu vaatega inimtühjas kohas, võid lasta sinna äravoolu ja vee tuua ja saad toas vannis käia (olen ise selliseid kodusid ka näinud).  

* Mõtle, kui palju sul on raha. Moodne, korralik ja tänapäevane vann läheb minu hinnangul maksma vähemalt 1K (meie Balteco vannikomplekt maksis 1,5K ja tegemist on üsna tagasihoidliku valikuga).  Kivivannide hinnad on oluliselt kõrgemad ja disainmudelitest me ei räägigi. Mullivanni paigaldus nõuab oskajat meistrimeest, düüse tuleb regulaarselt ka puhastada ja seda oskavad teha asjatundjad (sest noh, minu arvates teeb igat asja kõige paremini ikka sellele konkreetsele alale spetsialiseerunud oskustega abiline). Duši paigaldus on odavam. Muidugi on võimalik ka taaskasutusest napsata mõni vahva vana malmvann, aga selle kordategemine ja paigaldus on samuti aega- ja vaevanõudev.

* Mõtle kui palju sul on aega. Kui palju saaksid reaalselt koduspaas mõnuleda? Muidugi on kaunis koduspaa kena vaadata, aga kui sul reaalselt pole aega seda nautida, siis…noh, võid sama raha eest hoopis kauni duši ehitada ja jääb veel spaapuhkuseks ka üle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s