Sage lauagrill – osta või mitte?

Kui te nüüd arvate, et tegemist on eriti sagedaste grillijate tarvis välja töötatud kodumasinaga, siis see pole nii – samas olen ma kindel, et kiusatus grillida tekib Sage the Adjusta Grill & Press seadme omanikul keskmisest sagedamini:)

Ühesõnaga, tegemist on, nagu nimigi ütleb, elektrilise lauagrilliga ja põhjus tema soetamiseks üsna proosaline – meie vana ja töötamisest aina väsinum võileivagrill tähistas hiljuti auväärset 20ndat juubelit, mis võilaevagrillide ajaarvamises on üsnagu väärikas raugaiga, aga neelud grillitud juustsaiade järgi käisid ikka:)

Aga nüüd oli juba plaan soetada advanced lauagrill, mis võimaldaks grillida ka liha ja juurikaid – eriti siis, kui tahaks kergemalt kui pannil, aga ei viitsi ahju panna. Ja kui selgus, et Sage on parasjagu müügil soodushinnaga, lisaks lihale ja grillvõileibadele võimaldab ta ka praadida mune ja pannkooke, olin müüdud. St Sage oli meile müüdud ja tuli e-posti teel Euronicsist kõpsti paari päevaga kohale ka.

Alustuseks tuleb öelda, et kindlasti ei kuulu ta daami käekotti mahtuvate kergete plastmasskorpusega võileivagrillide hulka – tegemist on üsna koguka seadmega, mis võtab köögis üksjagu ruumi. Aga kui ta juba üles seatud, on kasutamine lihtne – seda isegi Remondihullu jaoks, kes seadmetega just sõber pole. Tuleb ainult meeles pidada, et grilli alumine plaat läheb tõesti väga kuumaks, nii et eriti seal juures võimelda ei maksa.

Seade pakub grillimiseks mitmeid režiime – pruunistusrežiimi/sear ja võileiva/sandwich puhul on ilmselge, mida need teevad. Aga Sage pakub ka ülemise plaadi sättimist eri kõrgustele, ilma plaate kokku vajutamata – mis on super näiteks ideaalse grillitud võileiva saamiseks või muna praadimiseks. Seade kuumeneb kiirelt ja annab rohelise tulega märku, kui on kasutusvalmis.

Muuseas, nii ideaalset härjasilma nagu Sage’iga pole ma pannil kunagi saanud ja eemaldamine grillplaadilt väikse spaatliga, mis seadmega kaasa tuleb, muretu. Sai oli ka mõnusalt krõbe ja juust sulanud, nii et supermaitsev hommikuamps.

Proovisime lauagrillil ära ka kerges teryaki marinaadis kana küpsetamise – õhukesed marineeritud kanafilee viilud said lauagrilliga kenasti küpseks, ent mahlaseks, kuigi tilga õli lisasin vaid marinaadile. Eraldi tuleb tunnustada väikest eemaldatavat renni, mis käib grilli külge ning kuhu vedelik kenasti voolata saab.

Plussid

  • Erinevad režiimid küpsetuseks/grillimiseks
  • Renn lihamahlade tilkumise tarvis, ei määri lauda
  • Kiire ja tervislik toiduvalmistamine praktiliselt ilma rasvaineta
  • Küpsetab ideaalsed härjasilmad

Miinused

  • Ülemise grillresti puhastamine liha praadimise korral on keerukas, lihtsam oleks, kui plaat oleks eemaldatav.

KOKKUVÕTTEKS: täiesti kasulik köögiabiline, mis sobib kasutamiseks ennekõike neile, kel teinekord tarvis valmistada kiire amps.

*Postitus sündis Remondihullu initsiatiivil, see vahendab reaalset isiklikku tarbijakogemust ja toodete eest tasus kirjutaja ise.

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s