5 vidinat, millest tegelikult ka köögis kasu on (ja mõned, mis võinuks pigem ostmata jääda)

Nagu te ilmselt juba aru olete saanud, siis meeldivad Remondihullule kõiksugu vidinad ja muu kraam, mille terav inseneri- või disainimõistus kokkajate elu lihtsustamise tarvis välja on mõelnud. Ent mitte kõik pole hiilgav mõte, sest mõne asjaga olen ikka alt kah läinud. Õnneks on tegemist suhtelisel odavate vidinatega – no näiteks mingi sektsioonidega pann, mis oli nii väike, et sellel võinuks Pöial-Liisi einet valmistada või siis pannkoogitaina segamise pudel, mis osutus mõttetuseks kuubis. Epic fail, niisiis, aga veel vähemalt ühest kirjutan siinsamas kohe ka lähemal. Aga kõigepealt: 5 vajalikku ja suurepärast (jua mitte üleliia kulukat) vidinat, mis teevad köögis elu lihtsamaks ja millest ka päriselt kasu on.

Silikoonist potikaas, nö “keedulill”

20200827_133759

See väike, ent tõhus abimees on meie peres päris ausalt igapäevases kasutuses ja kui mälu ei peta, jõudis selle väljamõtleja Saksamaal Ajujahi finaali. Tegemist on 2-osalise silikoonkattega, mis kaitseb ülekeemise eest – näiteks kui potis putru, pastat vms keedad. Ei mingit pliidikraapimist enam!

IKEA seinahoidik köögividinatele

20200827_123500

Kunagine Pinterestis nähtud lahendus IKEA Fintorp sarja seinahoidikuga  on vabastanud köögi tööpinnad tüütutest totsikutest ja potsikutest, mida paratamatult elamisse sigineb, tahad või mitte. Aga nüüd ripivad need kenasti tööpinna kohal, on kättesaadavad, lisaks veel nagid kääride, riivide jms riputamiseks.

Paindliku otsikuga köögisegisti

20200827_123738

Kuigi ma olen sellest juba varasemalt kirjutanud, et saa ma üle ega ümber väljatõmmatava  voolikuga köögikraani eelistest. Üks selline lahendus leidub näiteks Soome IKEAs, meie oma on ka Ikeast ostetud ja kestab juba aastaid.

Silikoonist küpsetusmatt

20200827_123454(0)

Amatöörküpsetajana olen ma selle kunagise ostu üle siiralt rõõmus – esiteks saab nüüd tainast või katet rullida ilma tööpinda või lauda mäkerdamata. Matt võimaldab ka rullitavat tainast või katet paremini vormi või koogile tõsta, on kergesti puhastatav ja pakub lisaks spikrit tortide-kookide suurustele (kui on tarvis näiteks põhi välja lõigata vms).  Ja lisaks on mul üks plastikust rull, mis on minu arvates oluliselt mugavam puhastada kui tema puidust kolleege.

Pisike mahlapress ja sidrunikoore riiv

20200828_132306

Need kaks köögisõpra ripuvad samuti käeulatuses juhtudeks, kui on mõnele roale tarvis lisada 1 sidruni mahl või riivida veidi sidrunikoort. Lihtsad, kerged ja armsad, no te vaadake neid:)

Esemed, mis võinuks vist pigem ostmata jääda

Väike valamusõel

20200520_154824(0)

Tegelikkuses pidanuks selle kinnitama iminapaga valamu külge, aga meie valamu jaoks see kinnitus igatahes ei sobinud. Nüüd oleme selle kasutusse võtnud kui lihtsalt ühe väikse eraldiseisva sõela, aga mugav seda käsitseda just pole ja kokkuvõttes – oleks ette teadnud, poleks ostnud. Õnneks maksis vaid paar eurot.

Rippuvad külmkapisahtlid

Alguses tundus, et neist võib veel asjagi saada, aga tegelikkus oli midagi muud –  külmkapis ei paistnud need läbi, mis tegi eriti kergeks seal leiduvate asjade unustamise ja pärast kolmandat halvaks läinud toidukraami võtsin need välja. Ehk siis põhimõte on kena, aga kindlasti osta läbipaistvad sahtlid!

Silikoonist karbikaaned

20200529_162544

See on nüüd küll niisugune ost, mis lendas otse prügikasti (vabandust, armas planeet), sest ühelgi Remondihullu köögis leiduval anumal need peal ei püsinud – libisesid maha. Ma ei tea, kuidas neid reklaamides peale sätitakse, aga minu kogemus ütleb – epic fail.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s