3 lihtsat nippi, mis aitavad köögil korras püsida

Kui võrdlen oma praegust ja päris esimest oma kööki, siis üks on kindel: praegust on kergem korras hoida. St koristama peab, aga üldiselt väga hullult segamini ka ei lähe. Ja pole sugugi nii, nagu üks inimene arvas, et küllap ma käin oma valget kööki ainult ukselt vaatamas. Absoluutselt mitte! Teinekord valmib seal 3 toidukorda päevas, koogid, peotoidud jne.

kook6
Seinariiul Ikeast.

Siin on oma osa ka asjaolul, et olen aegade jooksul õppinud 3 väga olulist tõde, mis aitavad köögil korras püsida.

Korista KOHE ära

Eks nooremast peast oli mul ka komme asju teha ja pärast näiteks nõudepesu edasi lükata. Tänaseks on mul nö käe sees tippkokkade tõde: pärast kasutamist pese KOHE nõud, tööpind jne. Muidu kuivavad plekid ja asju puhtaks saada on palju raskem pluss no kuidas sa valamut kasutad, kui see on nt suuri kausse täis?!  Ma muide puhastan köögi ka siis, kui lõpetan ühe toidu tegemise ja alustan teist  – kas siis vahepeal pesen kõik nõud, puhastan tööpinna, teen köögi korda ja alustan uuesti.

Köök2017
Uus köök/new kitchen. Pilt on tehtud enne kraanikausi lõplikku paigaldamist. Aga on ikka jumalik küll, eks!

Igale asjale oma koht: kasuta ja pane tagasi

Kõige hullemini lähevad köögis asjad segamini siis, kui neil pole oma kohta. Mida aasta edasi, seda rohkem olen ma oma kööki ümber paigutanud, nišše kasutusele võtnud, kasutanud erinevaid sahtlijagajaid ja muid vidinaid, mis aitavad igale asjale kohta leida, märgistanud ja sildistanud (no ikka heas mõttes:).

Kui sul valitseb köögisahtlites segapuder, kus maitseainetopsid vahelduvad pannikaantega jne, on väga loogiline, et vajalikku sa üles ei leia, küll aga lendab seal otsides välja muud kraami. Praegu müüakse igasuguseid ka väikseid sahtligajajaid, mis aitavad ühes suures sahtlis kolme eri sorti asju hoida jne. Ja oluline, et tööpind puhas püsiks! Tihedalt kasutatavaid maitseaineid hoian ma näiteks tööpinna kohal Ikeast ostetud seinariiul-kastis (15 EUR).

Ah jaa, asjad, mida ma kasutan nt kord aastas, seisavad mul panipaigas – mis neist köögis hoida, võtavad ilmaasjata ruumi!

 Mida vähem asju, seda kergem elu

Varasemalt kippusin ikka asju rohkem alles hoidma, aga täna harvendan sahtlittes-kappides mõnuga: ei mingeid kolm aastat seisnud kuivatatud herneid, pannide-pottide ülejäänud kaasi, plastikkarpide kaasi, igaks-juhuks-vidinaid vms.  Kild-väljas tassid-taldrikud lendavad prügikasti. Elagu kergem ja asjadevabam elu!

koogisaar
Köök 2.0: lisatööpind (algselt köögisaar) tammest töötasapinnaga.

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s