Rõivaste aurutaja: osta või mitte? Testin!

Remondihullu pere meespool eelistab eranditult triiksärki, mis tähendab, et ta garderoobist 90% moodustavad just erinevad triiksärgid. Ja keegi peab need pärast pesu ka sirgeks triikima…

Ma ei tea, kas viga on minus, aga eriti andekas triikija ma just pole. Mitte et ma triikimist vihkaks (muide, kodus.ee kirjutab, et sakslaste meelest on triikimine üks kõige vihatuimaid kodutöid!). Mingid kortsud lihtsalt hoiavad nagu kihvadega riidest kinni ja varrukaid ma ei osanudki päriselt kortsuvabaks triikida (käpard -toim.). Liiati tuli alati triikimiseks nurgast hiiglaraske triikimislaud/redel välja tirida, üles sättida, aurutriikrauast tilkus vett ja mingit katlakivipuru…kehv pull, ühesõnaga.

Pluss ilmselt olete aru saanud, et remondihull fännab igasuguseid tehnikaimesid, mis 21. sajandi inimese elu lihtsamaks ja rõõmsamaks peaks tegema. Niisiis kui mingis sooduspakkumiste portaalis (ausalt ma ei mäleta, millises)  pakuti  mõni aeg tagasi umbes 40 euroga müügiks rõõmsavärvilist ForMe rõivaaurutit FGS 18151, siis ma selle ka ostsin. Praegu müüakse seda siin ja siin ja siin, aga nende müügikohtadega mul endal praktika puudub:)

 

Nagu tutvustus ütleb, tuleb kaasa auruotsik ja erinevaid vidinaid: teleskoopvars, krae ja tasku silumise vidinad, viikija ja kuumakinnas – viimane on ülihea ja vajalik! Kuigi ülessättimine nõudis teatavat pisiosade kokkuklõpsimist, ent pärast seda otsustasimegi seadet kastis ja kokkupanduna säilitada: teleskoopvars käib kenasti kokku ja kasti kogu täiega tõstame garderoobi, kui ei kasuta.

Plussid

  • Proovisin seda erinevate rõivatükkidega ning kui esimene kord nõudis teatavat harjumist, siis nüüd pole ma triikimislauda/triikrauda enam välja võtnudki – minu arvates on see väärt abimees just särkide, igasugu satsiliste seelikute jms juures.
  • Ka otse kuivatist tulnud voodipesu sai aurutaja abiga 80% sirgemaks – tõsi, seda oli üsna kehv aurutada (võibolla peaks ära voodisse panema ja siis proovima).
  • Kõrge teleskoopvars võimaldab ka käsi säästa ja masin ise on kergeke, hea käsitseda.

Miinused

  • masina voolik läheb kuumaks, nii et ettevaatust
  • kuuma auru käes rõivaeset kindaga kinni hoides võid ikkagi käe kindaservast kõrgemalt kuuma auruga ära kõrvetada
  • kui kogu paaki ära ei kasuta, jääb masinasse vett, mis sealt siis välja (nt põrandale) tilgub
  • pärast aurutamist on esemed õige veidi niisked

 

Siin üks klipp triiksärgi aurutamisest:

Ühe klipi tegin ka satsilise põlle sirgendamisest:

 

Mõned enne ja pärast fotod ka:

 

 

Remondihullu soovitus: rõivaauruti võid osta, kui see on soodsa hinnaga ja kui pead kogu aeg triikima hulga triiksärke või õrnast materjalist riideesemeid (kleidid, seelikud). Samas ei ole see kindlasti koduses elus asendamatu, pigem lihtsalt üks väike lisaväärtus.

 

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s