Kuidas valget kööki & vannituba korras hoida?

Ausõna, ma olen mingi koha pealt hull friik. Mulle nimelt meeldib kodukujunduses valge kõigis oma variatsioonides kohe hirmsat moodi. Iseasi, kuidas seda nii hoida.

Valge köögivalamu polnud alguses üldse teema: oli tavaline roostevaba ümar valamu ja asi klaar. Kuni mul tekkis veidi selline skandinaavia cottage’i ihalus ja vahetasime köögivalamu valge ja tööpinna alul puidu, pärast tehiskivi vastu.

Eks omajagu tööd sellega on, mis seal salata. Valge valamu & selle ümbrus vajab lihtsalt kogu aeg puhastamist.

 

Algusest peale oli aga kindel, et vannitubadesse tuleb valge sanitaartehnika. Kui ma aga midagi kohe üldse ei seedi, on need keraamikale tekkivad katlakivitriibud. Mis tähendas, et ma pean leidma mingi variandi, kuidas seda puhtana hoida.

Ma katsetasin kõike, ausõna. Soodat, äädikat, kodukeemiat, mis pidi silmist vee välja võtma, aga tulemus oli ikka kuidagi…meh. Eriti vastik oli kodukeemiahais, mis veel päevi pärast vannitubades ja köögis hõljus ja pea valutama pani.

Valge või kreemikas silikoon vannitoas ja köögis polnud ka just mingi lust – Tartu kare vesi võib olla küll joomiseks mõnus, aga kodumasinatele ja keraamikale annab üsna kiirelt ränga hoobi.

Kuni ühel päeval nägin Kärcheri aurupuhasti reklaami: see pidavat puhastama just neid jonnakaid kohti, mida muidu raske korras hoida. Valamukraani serva-alust näiteks, vältimaks sinna koleda roostese triibu tekkimist.

1303-2017-053086559023896928
Kärcheri aurupuhasti.

Sooduspakkumine K-rautas tõi Kärcheri SC2 aurupuhasti meie koju veidi enam kui saja euroga ja kui ma peaks üles lugema masinad, mis mu meeles on kodule tõeliselt väärt investeering siis Kärcher on kindlasti üks neist. Kuigi ta puhastab ka vaipasid (fännab väga mu ema, kellel on vaibad ja kassid ja samuti Kärcheri aurupuhasti) ja põrandat, on minu lemmik ja meie kodus täiesti asendamatu pisike servapuhastuse otsik.

otsik

Vuugivahed, servad&alused ja igasugu muud juurdepääsmatud paigad on tema käes zups ja valmis! Pluss asjaolu, et kõik, mida ta puhastuseks vajab, on tavaline vesi. Muidugi tuleb kuuma auruga ettevaatlik olla, aga kes see ikka põske või kätt vastu paneb:)

Valged vuugid käisin pärast üle ka Ceresit Re-New vuugisilikooniga: lisaks nagu-uus väljanägemisele annab see ka pikaajalise hallitusevastase kaitse, nakkub suurepäraselt, on kerge peale kanda ja puhastada.

Ceresit

Nii näeb siis välja üks köögivalamu, mis on iga päev intensiivses kasutuses:)

Köögivalamu

Puhast pühapäeva!

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s