Kodune vs välismaa: millega asendada välismaised supertoiduained?

Sotsiaalmeedias surfates tuleb tihti ette, et moodsad mõjuisikud veenavad kasutama kalleid supertoiduaineid, mis rahakotti korraliku augu hammustavad, ökoloogilisest jalajäljest kõnelemata. Samas on meil juba olemas kordades odavamad ja veel palju kasulikumad kodumaised alternatiivid, nii et sa ei pea ostma Hiinast saabunud kuivatatud marju, mille kohta sa ei tea, kuidas neid kasvatati, enne kuivatamist hoiti ja kas sa endale puhta tervise asemel mitte pestitsiide suhu ei kühvelda.

ACAI asendajaks MUSTIKAS: kuigi see Braasiliast pärit trendikas mari figureerib paljude ökopoodide valikus ja on mõne mõjuisiku arvates must be, siis tema põhiliseks tugevuseks on asjaolu, et ta on kõva antioksüdant (antioksüdatiivsus on haigusi ennetav ja nende kulgu kergendav omadus). Ehk siis kui oled kodumaa metsast kõvasti mustikaid korjanud ja need sügavkülma pannud, võid veel talvelgi sealt tervist ammutada.

GOJI asendajaks MUSTSÕSTAR: kuigi seda ülistatakse kui mingit imemarja, ilu ja tervise toojat, mida tarvitavad nii superstaarid kui ülistavad välismaised teadlased, siis meie oma kodumaine mustsõstar sisaldab kordades rohkem C-vitamiini – aga seda viimast kiidetavat just goji marjade puhul! Lisaks sellele on mustsõstar ja tugev antioksüdant, nii et kui korjasid vanaema aiast mürgivabalt kasvatatud musti sõstraid ja panid need sügavkülma, võid igal juhul rõõmustada, rahulikult neid pugida ja teada, et hoolitsed oma tervise eest.

Mustsõstra imelistest omadustest olen ma pikemalt kirjutanud ka siin.

Aga lisaks kasvab meil Eestis veel terve hulk imelisi tervisetoojaid, näiteks astelpaju, jõhvikas, ebaküdoonia, punane sõstar, metsmaasikad ja vaarikad jne. Ole ainult mihkel ja korja:)

Kust mina oma marjad sain? No ikka oma pere aedadest (aitäh taevaisa, nii hoolaste aednike eest!) Kui otsa saavad, ostan juurde E-sahvrist – tegemist on Valgjärvel tegutsevate noorte põllumajandustootjatega, kõik nende kraam on pärit Lõuna-Eesti põldudelt ja metsadest, enne külmutamist hoolikalt kontrollitud ja puhastatud ning külmutatakse sellisel viisil, et pärast sulatamist marjad püsivad kaunid ja tugevad ning maitsevad nii, oleks nagu eile nopitud:)

*Postitus sündis Remondihullu initsiatiivil, see vahendab reaalset tarbijakogemust ja toodete eest tasus kirjutaja ise.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s