IKEA häkk: kuidas saada stiilne rõdukasvuhoone/IKEA Hack: how to get a stylish Balcony Greenhouse

Hei, sõbrad, aiaaaeg on käes! Päike kuldab me põhjamaist miniaeda heldelt ja mis võikski olla parem aeg aias ning terrassil asjatamiseks kui koos mesimummudega tunda rõõmu värvilistest amplitest ja imetleda lillekastide värviküllust:)

Üks asi muidugi oli, mis Remondihullu kevadrõõme juba aastaid kahandas – asjaolu, et kasvuhoone jaoks pole me miniaias ka parimagi tahtmise korral ruumi. Mis tähendab, et tuli leida alternatiive – üks neist oli rõdukasvuhoone võimalus.

Surfanud läbi tundide viisi kasvuhoonesaite, mis pakkusid rõdu jaoks vaid metallist reste, kuhu kile (lukuga või lukuta) peale tõmmatud ja mis olid sedavõrd jõleda väljanägemisega, et võtab silmist vee välja. Kuidas sa paned nihukese monstrumi oma kaunile, valgele, hoolikalt komponeeritud terrassile?!

Elle Decorationist jäi silma erakordselt stiilne valge kasvuhoonekapp. Selline:

IMG_0870 (3)

Pärast tundidepikkust detektiivitööd tuvastasin, et kapi tootjaks oli skandinaavia aiakaubahiid Kekkilä ja ilus asi muidugi tuleb jalustrabava hinnaga, üle tuhande euro. Ja veel edasi surfates selgus, et seda vist enam ei toodeta ka ja mõõdud on meie rõdunurga jaoks enivei liiga suured.

See kõik võinuks olla ju ühe hea kodumaise toote sünnilugu, kui ma poleks kapi sugulaste pilte Pinterestist otsinud, neid koos mõõtudega umbes kuuele kodumaisele kasvuhoone-, metall/klaasimööbli jms tootjale saatnud ja vastuseks saanud hinnapakkumisi, mis sundisid südametilku haarama. 90cm laia kapikese hinnad alanuks neil sealt 700 euro juurest, täpi i’le pani aga ühe väikese metallmööblitootja 1440 eurot (pluss mõistagi käibemaks) – ja seejuures ei plaaninud ta sugugi raami plaatinast valada ning seda silmatorkavate, kuid daamile sobilike teemantitega ilmestada. Mulle meeldisid ka põhjendused, et peab ostma materjali, mis võib jääda üle ja üks eitus, kuhu kirjutati: kus te varem olite, praegu on kasvuhoonete hooaeg!

Oli selge, et püüdsin asjata inimestele oma raskelt teenitud raha toppida, kes seda mingil juhul vastu võtta ei soovi. Ei jäänud üle muud, kui taas otsinguisse sukelduda. Kuni sel teel jäi internetiavarustest ette mingi foto, kus keegi oli IKEA klaasvitriini toataimed sättinud.

Missugune hiilgav mõte! Otsisin välja IKEA kataloogi ja seal ta oligi – kahe uksega, metallraamil, klaasriiulitega kõrge klaasvitriin! Et meie rõdunurk on katuse all ning meil polnud plaanis kasvuhoonesse üliraskeid kartulikaste, vaid ainult maitsetaimi ja tomatit tõsta, tundus valge MILSBO tõeline jackpot. Ja seda vaid 199 euro eest. Egas muud, kui palusime heal sõbral selle järgmise IKEA treti ajal Lätist ära tuua – mida tema ka kohe tegi:)

IMG_1425

No te vaadake ise! Vitriin sobib nurka nagu valatult ning taimed tunnnevad en seal ülihästi. Isegi üks vaene tillitaim, mis turult tuues oli jätnud viimsegi elujõu, sai ümber istutades niukse energiaboosti, et vohab nigu miska. Sooja ilmaga kastame piisavalt ja hoiame uksed lahti.

kasvuhoonekapp

Klaasriiuleid on tal kaasas neli, mis on väga mugav – võin vastavalt vajadusele neid juurde panna või ära võtta. Pole veel otsustanud, aga aega on, suvi alles ees.

Vahvat aiaelu!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s