GARDEST: muljeid Baltimaade suurimast aia- ja kodukaupade keskusest

Kui Remondihullu kodulinnas avatakse väidetavalt Baltikumi võimsaim kodu- ja aiakaupade keskus, siis ei saa ma ju seda ometi väisamata jätta.

Kampaania keskuse avamiseks oli absoluutselt muljetavaldav: kes vähegi sotsiaalmeediat kasutab, sel ei saanud keskus kahe silma vahele mitte jääda. Väisasime seda sõbraga avamisele järgneval päeval, lootuses massi mitte uppuda.

Tõesti, rahvast oli, aga mitte pööraselt. Pean ütlema, et mulle meeldib Gardesti industriaalne vaib. Metall, kivi, betoon ja tume puit ning klaas on my thing .

 

 

Prevaleeris põhjamaine kargus, ikka loodustoonid ja naturaalsed materjalid. Linnadžungel oma eksootilise rohelopsakusega, pisikesed klaaspurkidesse püütud sukulendid, kõik see on ruumikujunduses 2018 vägagi in. Samas on minul jällegi jäänud mulje, et eestimaalased eelistavad pigem skandinaaviahõngu romantilist maakodustiili….

Mereteema, mu suur lemmik, oli päris kenasti muidugi sisse toodud:)

Gardest5
Foto: Raido Paurson

 

cof

Ühesõnaga, valik oli küllaldane, keskus ruumikas ja kindlasti oli Lõuna-Eestisse üht korralikku kodu- ja aiakaupade suurpoodi tarvis. Minus isiklikult kõik nähtu mingit erakordset katarsist ei tekitanud. Remondihullu lemmikkauplusteks Eestis jäävad endiselt Muster ja Hortes, paraku + kõiksugu vintage-jointid. Ja muidugi Londoni Home&Garden Festival, kuhu ma võinuks jääda lihtsalt päevadeks!

Mis mind aga tõsiselt jahmatas, oli restoran nimega “Muru”.  Varasematest väljahõigetest oli jäänud mulje, justkui sünniks keskusse ka tõeliselt hea ja tervislik toidukoht. Well, kui meie avamisjärgse päeva pärastlõunal sinna jõudsime, oli see inimtühi, salatiletil külitas nurka moega hiina kapsa pütt koos sõber konservmaisiga, saatjaks teises külmikus mõned Werneri red velvet koogi tükid.  Küsisin  leti taga seisvalt müüjatarilt, kas see on kõik (no nii uskumatu tundus pilt lihtsalt). Oligi. Aga noh võibolla on avamise asi ja kunagi hiljem saab kodu- ja aiakaupade keskuses nautida tõeliselt maitsvat ja tervislikku toitu. Võib Aparaaditehasesse minna vaatama, kuidas maitsvate toidukohtade avamine käib (räägib Trikster Tihase fänn).

Või siis supper tänavatoidukoht nagu Waksal Ekspress Lõunakeskuses – seal on konkurentsitult Tartu parim burks, elaval tulel grillitud…..sinna joonelt suundusimegi ja nosisime nii, et ohsamumeie!

Et mis ma siis ostsin? Hea hinnaga võõrasemasid ja kannikesi kastidesse istutamiseks (1.99 EUR komplekt) ja siilile pisikesed sööginõud (1.99 EUR). Sest meie aeda on väisanud siil Siim (või on ta siil Siiri) ja külalisele tuleb ikka maitsvat nosimist pakkuda. Soovitan aga igaühel ikka oma silmaga Gardest üle vaadata:)

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s