Kingispikker: kus ja millal toimuvad ägedad jõulumüügid?

Jõulupilt
Fotol Maka talu sokid! Otsi nad üles Facebookist, saad ka ehk omale midagi ilusat!

Teate, kust ma enamasti jõulukingid ja maiustused ostan? Kui vähegi saan, siis ägedatelt käsitöömeistritelt ja disaineritelt! Sellepärast mõtlesin mõned jõuluturud ja-basaarid ka nimekirja kokku tõsta:)

joulupildid1
Lihtsalt üks meeleolukas talvepilt. Pildil olevad tooted pole üritustega seotud:)

26. novembril kell 11-16 peetakse rahvusvahelist jõulubasaari Radisson Blu Sky hotellis (Rävala pst 3. Üritusel osaleva 25 saatkonna seast leiate ka Saksa esinduse ning loomulikult tuleb kohale jõuluvana. Ostuga toetate muuhulgas SOS Lasteküla Eestis.

Laupäeval,  2. detsembril kell 11-18 toimub jõulueelne disainiturg Bazaar loomeinkubaatoris Baltika kvartalis (Veerenni 24, C-korpus, Tallinn). Tootevalikus on esindatud mood, ehted, kodusisustus, keraamika, lastetooted ja looduskosmeetika. Bazaaril on parimate pakkumistega väljas ligi 100 kodumaist disainerit. Ka sel aastal tegutsevad erinevad pop-up kohvikud, pere pisematele on eraldi lasteala.

9. detsembril  12-19 toimub Tartus Turu tänava spordihoones (sissepääs Ahhaa poolsest küljest)Tartu kõige mõnusam disainiturg KELLAWÄRK, tänavu koostöös ärifestival sTARTUpDay-ga – kohal on suur hulk disainereid! Õdusus, hubasus ja soojus, mis KELLAWÄRKi tavapäraselt iseloomustab, jääb loomulikult alles. Seda kõike on seekord veelgi rohkem!  Lisaks toimuvad õpitoad, jõulupostkaardi pildistamine, pop-up kohvik, kingituste pakkimislett, laste müüginurk ja hea muusika

9. detsembril kl 10-16 peetakse jõuluturgu ka Alatskivi lossis: lisaks toredatele käsitöömüüjatele (söögid, joogid, ehted, küünlad, puidust esemed, keraamika, kudumid jne) on sel päeval lossikeldris avatud kohvik ja lastetuba. Kohal on fotograaf, kes pildistab soovijaid ajastukohastes kostüümides.

Pühapäeval, 10. detsembril toimub Balti Jaama ootesaalis traditsiooniline EKA jõulumüük. Parim koht tuleviku tippudega kohtumiseks ja nende loomingu soetamiseks!

Üks mu suuuuur lemmik, Draamateatri Jõulusahver, järjekorranumbriga 6, leiab aset 11. detsembril kell 12-17.  Nagu ikka leiad eest hubase heategevuskohviku, veetleva interjööri, südamega kauplejad ja põneva õnneloosi. Kohviku ja õnneloositulu suunnatakse nagu ka kõigil eelnevatel aastatel heategevusse!

Minu absoluutses lemmikpaigas Aparaaditehases algab 12. detsembril samuti jõulukauplemine: seal teeb 12-16. detsembril uksed lahti jõulukaubamaja Kolm Kuuske, on palju ägedaid disainereid (nt Kriss jt), aga ka ülelahe alksipood SIP, kiiksuga kingitused Kiiks&Knihv jtpt. Tsekkige värki nende lehelt!

17. detsembril kell 11–19 toimub Kultuurikatlas Eesti Disainikeskuse korraldatud jõuluturg “Jõuluks koju” (sissepääs maksab 1 EUR): 110 Eesti, Läti ja Leedu disaineri loomingust viimased jõulukingitused, kuulata kõrvu paitavat muusikat, juua head kohvi ning muidugi kohtuda vanade ja uute sõpradega.

Osta saab riideid nii lastele kui ka endale, aksessuaare, kotte, keraamikat, kodusisustust, illustratsioone, ökokosmeetikat ja palju muudki. Disainerid ja tootemargid müüvad disainiturul eriti heade soodushindadega tooteid ning esitlevad ka spetsiaalselt turu jaoks valminud kollektsioone. Disainerite nimekirja vaata siit.

Pühapäeval, 17.detsembril kell 10–15 toimub ka Loomelinnaku Rohelises saalis Telliskivi Kirbuturu Jõululaat. Jõululaadal on esindatud taaskasutus ja käsitöö. Laadalt leiate vanaema tehtud pitsist linikuid ja kootud käpikuid, tarku raamatuid ja vanu vinüüle, suure armastusega valminud ehteid ja glamuurseid kübaraid, disainriideid nii suurematele kui ka kõige pisematele ning vaatamata jõuluajale on kohal ka lilled ja liblikad! Piparkooki saab ikka ka!

Välismaalt:

Ahjaa, möödunud aastal käisin ma ka meeleoluka nimega “Holy Shit Shopping” ägedal disainilaadal Berliinis – disainerid, pop-up kohvikud ja pidu päevad otsa! Tänavu peetakse seda 16. ja 17. detsembril sellises kohas nagu Arena Berlin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s