DO’S& DON’Ts: MIDA TASUB IKEAST OSTA?

Mirror

Liiga tihti kipub kujunema nii, et IKEAst ostmist peetakse mingiks enneolematuks patuks; maitsevääratuseks, mille sooritanul oleks kõige parem nurgas nutta. Well, mina nii ei arva: on täiesti asju, millele pole IKEAs miskit ette heita.

Minu lemmikuks nr 1. maailma tuntuimast sisustuse odavkaubamajast on väikesed, hea hinnaga majapidamisasjad. Nagu näiteks see meigipeegel, mis IKEAs maksis 5 eurot ja Eestis poodides-kataloogides vähemalt kolm korda rohkem.

Mirror
Meigipeegel

Majapidamises hädavajalike sahtlisisude, hoiukarpide-korvide hind algab ka 3 eurost, mitte 10-20st eurost, nagu Eestis heaks tavaks. Minu lemmik on stiilne Tjena, mis maksab 2.99 eurot ja võimaldab pisikraami hoiustada, silt on lihtsalt vahetatav. Ja mõistagi kosmeetikasahtli sisud Godmorgon (9.99 eurot), millest eelmises postituses juba sai kõneldud.

Köögis on päris armas seinariiul-hoiukast maitseainetele.

kook
Uus köök/new kitchen. Pilt on tehtud enne kraanikausi lõplikku paigaldamist. Aga on ikka jumalik küll, eks!

Oleme soetanud sealt ka külalistetuppa sohva-voodi (kõige odavam hind, mida ma mööblipoodidega võrreldes leidnud olen, 277 eurot) ja elutoa nurgapuhveti, mis samuti päris nunnu välja näeb. Aeda saime IKEAst mõnusa hoiukast-istme ja kokkupandava laua, aga sellest, kuidas ma valget aiamööblit taga ajasin, mõnes järgmises postituses. Ahjaa, tamme kattega köögisaar on ka sealt pärit. Ja kraanikauss ja väljatõmmatava otsaga kraan, mille odavaim eksemplar Eestis maksab 270 eurot – IKEAs maksis 100 euro ringis.

Kui millegi kallal iriseda, siis võiks see olla keraamiline ja mitte kõige sirgema servaga maakodustiilis kraanikauss (100 euro ringis), mille paigaldamisega veidi vaeva nägime. Aga noh, kui ostad 500-eurose kraanikausi ja see ei sobi, nutad silmad peast: 100 eurot on ka kindlasti ka kaotus, kuid ma olen loobunud arvamusest, et kõik, mis majas leidub, olgu mööbel või masinad, peab kestma vähemalt järgmised 100 aastat. Tegelikult saab kõike vahetada. Lihtsalt IKEA puhul tuleb arvestada, et tegemist on ODAVkaubamajaga, kust ostetav ei pruugi alati vastata ülikõrgetele nõudmistele ja kesta igavesti. Nagu siis, kui ostate HMst 9.99 EUR sviitri lootuses seda järgmised 25 aastat kanda:)

Tõrvatilgaks meepotis on asjaolu, et väike Eesti IKEAt ilmselt ei saagi ja kauba järele tuleb sõita Soome või Leetu. Minu kauba on kohale toonud mõistliku tasu eest Tinko – väga usaldustväärne ja kiire ettevõte. Olen kasutanud ka Ikeast.ee teenuseid, ent pärast seda, kui nad ette hoiatamata tõid tellitud kaubast kohale vaid 10% (tõde selgus uksel, kui kuller maha laadis), loobusin.

Mida veel? Ahjaa, kokkupanemisega pole kunagi probleeme olnud, erinevalt Ryan Reynoldsist selles videos:))

REMONDIHULLU NÕUANNE:

 • Tee taustauuring ja alles siis otsusta. Kaalu oma võimalusi ja vajadusi ning alles seejärel otsusta, mida sinu jaoks tasub Ikeast osta. Tee kalkulatsioonid: kas tasub ise sõita või tellida transpordifirma kaudu? Uuri ka nende tingimusi: mõnel on miinimumtellimuseks 100 eurot ja kui tahad mujale Eestisse tellida, lisandub täiendab Eesti-sisese veo tasu.

Head lugejad, kommenteerige, mida teie IKEAst arvate? Kas olete saanud kräppi või asjadega siiamaani häppid?:) Mida tasub ja mida mitte sealt veel tuua?

 

7 Comments

 1. Eile just käisin “museomis” IKEA! Ma ei heida ka midagi ette, näiteks ostsin ilusad papkarbid raamatute hoiustamiseks alla euro TK. Siis kaanega säilituskarbid (mitte kôige odavamad) korralikult suletavad Ja alla kolme euro TK hind olenes suurusest Ja metallist 24 osaline nuga/kahvel/lusikas komplekti mida kasutad surmatunnini Ja ka järgnevad pôlved Ja hind oli alla 10 euro. Raamaturiiul, garderoobikappid kummutid… koike oli lihtne kokku panna Ja pole ühtegi probleemi. Mina soovitaks ikea kraami eriti lastega peredele, sest sul ei ole nii kahju kui môni kriips voi kraaps pliiatsiga peale tehakse. 🙂 go IKEA 🙂

  Liked by 1 person

 2. Titale saab peaaegu kõike IKEAst mõistliku hinnaga – voodi, teki, linad, vanni, poti, rätikud, mänguasjad, mööblid jne. Mänguklotsid on sama head kui BRIO omad aga maksavad vaid kolmandiku. Ja ega laps küll mängi nendega 25 aastat, nii et hinna-kvaliteedi suhe on täitsa ok!

  Liked by 1 person

 3. Lätis ju avatakse sellele aastal juba Ikea- usun, et järgmine on Eesti.
  Kui juba HM tuli siia ja poed avas, siis küll see Ikea ka tuleb- nad ju näevad küll, kui palju Eesti pangakaartidega Soome Ikeas oste tehakse- oleks imelik, kui nad siia poodi ei teeks, kui huvi nii suur on.
  Diivaneid isiklikult ei soovita Ikeast osta- Eestist saab palju kvaliteetsema(hinna ja kvaliteedi suhet arvestades) ja sisuks ei ole saepuruplaat vaid korralik materjal, mis kestab aastaid.
  Enamik Skandinaavias müüdavatest diivanitest on valmistatud just Eesti tublide diivanitegijate poolt.

  Liked by 1 person

  1. Meil just Eesti tootjaga vastupidine kogemus: Rave diivani katteriie oli nii kehv, et pidime laskma oma kulu ja kirjadega ümber katta, paraku. Aga muidu ma ootan Ikea tulekut Lätti väga: igasugu pisividinad on head mõistliku hinnaga ja väga toredad:)

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s