3 LIHTSAT NIPPI, MIS AITAVAD KODU KORRAS HOIDA/3 SIMPLE TRICKS TO KEEP YOUR HOME NEAT&CLEAN

basket-storage

Varemalt olin veendumusel, et mingit korrapära pole mu ellu eriti tarvis. On kuidas on, teinekord tuleb vajaliku kättesaamiseks mööda majapidamist ringi surfata- “Korras majapidamisest leiad alati kõik üles,” rõõmustas Pipi ja haukas kübarariiulilt leitud juustutükki:)))

Kaheinimesemajapidamist pidama hakates selgus aga, et kõik pole sugugi nii, nagu mulle näib. Pärast seda, kui mu abikaasa tunnikese ravimikarbis külmetusrohu jälgi pidi ajama, küsis ta, kas meil ei võiks olla miski süsteem: noh, et igal asjal on õige koht. Mõistagi võtsin kätte, sorteerisin rohud ära (adjöö kurgupastillid möödunud sajandist) ja otsustasin, et võiks nad ju ära süstematiseerida. Tehtud-mõeldud, plastikust potsikud on IKEAst pärist kosmeetikasahtli sisud ja üliodavad moosipurgisildid Koduekstrast.

Organize
Ravimikapp

Hakkasin siis kodus ringi vaatama ja mõtlesin järgi, et tegelikult on süsteem ikka üks pagana mõnus asi. Korvidesse on tore lahtist pisikraami peita, aga siis on jälle nii et keegi ei tea, mida korvid sisaldavad – niisiis vajavad need silte. Mitte tavalisi, vaid ilusaid. Mida saaks isikupärasemaks muuta ja nii. Vat sellised sildid leidusid Mustris (terve suur karp). Kodukohviku logo ja siltide autor on Enaber Surdna.

basket-storage
Storage basket

Aga see on ka ülioluline, et kodus oleks panipaiku. Meie kodus mahutab kõik rõivakraami+voodipesu+kohvrid jms suur walk-in garderoob. Kummalgi on seal niiöelda oma osa, et asjad segi ei läheks.  Remondihullul on sätitud enda tarbeks suisa eraldi sahtlid: sokid/sukad, rinnahoidjad, aluspesu, ööpesu/päevitusriided, Tsärgid, pulloverid. Muidu ilmselt tuhlaksin end peast segaseks, ausalt! Walk-ini tähendus ja tähtsus sai mulle selgeks 5. kodus, kus polnud kunagi probleemi, et rõivad lihtsalt ei mahu ära. Meie walk in garderoobis on ka eraldi valgustus, nii et vajadusel saad ukse kinni tõmmata ja rahus riietuda, ilma et teine inimene magamistoas ärkama peaks. Walk-in riiuli all on Remondihullu kingakarbid, samuti sildistatud: et teaks, milliseid kingi sealt leida võib:))

Kogu meie walk-in sisustus on pärit Elfast ja maksma läks see koos uksega umbes 800 eurot.

closet
Closet

Kõik see aga inspireeris mind niivõrd, et otsustasin korra majja lüüa ka külmkapis, kus iga jumala kord tuli salati tagant välja poolik nukker hapukoor. Abikaasa, kel mu tohuvabohust ülevaadet polnud, pidi singiotsingul näiteks alati peadpidi külmkapisügavustesse sukelduma. Et seda enam ei juhtuks, sai kraam sorteeritud ja riiulid ka sildistatud. See on ekstrahea ka enesedistsipliinile: ei topi enam juustupakki salatite kõrvale:)

Fridge
Külmkapis

REMONDIHULLU 3 NIPPI KODU KORRASHOIUKS:

  • Süstematiseeri ja sildista.  Mida selgemini läbimõeldud on su kodune süsteem, seda kergem on seda majandada. Sildid sahtlitel, kastidel, korvidel võivad olla ka omaette kena täiendus kodusisustusele.
  • Piisavalt panipaiku. Kui oled inimene, kel ikka omajagu kraami, arvesta juba kodu loomisel panipaikade vajadusega. Asjad, mida sa igapäevaselt ei tarvita, ei pea alati käeulatuses olema, need võid kaugemale silma alt ära panna. Korvid ja kastid aitavad nutikalt täiendavaid panipaiku luua, nt IKEA pakub häid ja soodsaid lahendusi.
  • Pane asjad oma kohale tagasi. Last but not least, vana hea tarkus, mida emad meile õpetasid. Ent selleks, et asjad tõesti oma kohal ka püsiks, tulebki eelnevalt luua oma kodune süsteem, kus igal asjal oma kindel paik.

2 Comments

  1. Väga vahva blogi, Kristel! Sain mõned nipid, mida praeguses üürikodus ja ehk kunagises järgmises päriskodus proovida. Tahaks isegi veidi haigestuda, et seda ravimikarpi saaks kasutada.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s