Kodujutud: miks ma pesupulbrit vahetasin

Ma ei tea, kui paljud teist kasutavad täiesti tavalisi pesukapsleid; neid välismaiseid, mida igas supermarketis erinevate markide all leidub. Mina olin üks neist, kuni….

…ma ei tea, mis juhtus, igatahes ilmus mu kätele ei tea kuidas selline allergiline lööve, väikeste villikestega, justnagu oleks nahk põletada saanud. Alguses arvasin, et see on tšillikaunade puhastamise tulemus, sest ma ei viitsinud kindaid kätte panna – aga see ei kadunudki ära.

Eriti oli kannatada saanud parem käsi ja mida aeg edasi, seda enam tundus ka mulle endale, et kuskil majapidamises on mingi allergeen. Kodupuhastusvahendid ei saanud need olla, sest juba 15 aastat kasutan ühte looduslikku vahendit, lisaks soodat ja sidrunit. Miskipärast tundus, et naha seisukord läks alati pärast pesupesemist hullemaks. Ja mis selgus? Et kapslid olid karbis katki läinud, sisu välja voolanud ja iga kord, kui ma neid võtma läksin, söövitas välja voolanud kontsentraat mu nahka. Egas ilmaasjata pole karbil hunnik karme hoiatusi neid jumala eest mitte katki teha ja nahaga kokkupuudet vältida.

Hakkasin siis mõtlema, et kas ma ikka tegelikult ka tahan oma riideid ja voodipesu pesta millegagi, mis on nii ohtlik? Et äkki minu ja mu kõige kallima tervis on ikka paremat väärt…

Asi polnud kindlasti rahas, vaid pigem mugavuses. Olin juba ükskord üritanud mingist ökopoest pesupulbrit osta, aga see oli jäänud ühekordseks ürituseks. Esiteks ei teinud too pulber pesu oluliselt puhtamaks ja pärast pesemist lõhnas nagu….oleks haiglas hallitus, sry, aga nii see mulle tundus.

Otsustasin minna uuele katsele. Seekord läbi veebi, koroonapandeemia haripunktis, sest mulle tundus, et kõiki üle- ja voodiriideid, käterättidest kõnelemata, tuleb vahetpidamata pesta. Klikkisin esimesel lingil, mis “öko” ja “pesupulber” guugeldades lahti tuli. Teate küll seda äratundmist, kui esimese 30 sekundi jooksul tead, et  – that’s it! Minuga juhtus just nii, kui ma BioVegan Family lehele jõudsin.

20200606_163418

Nende pesupulbrid on tehtud Eestis, 100% looduslikud ja igasugu keemiast vabad, lisaks kulub seda tõesti vähe – me oleme kaks kuud küürinud nigu ühed eriti usinad pesukarud, aga kulunud on kõigest pool pakki! Ja mis puutub lubadusse, et nende pulber teeb pesu puhtaks, valge valgeks ning värvid kirkaks – pidin pesunööri alla praktiliselt istuli potsatama, sest nii valgeks polnud keemilised pulbrid seda kunagi saanud. Külla tulnud ema imestas ka, et kuidas ma küll pesu nii säravaks sain:)

Ja eriti pärast õues pesunöörl kuivatamist (jah, mina olengi see vanakooli memm, kes pesu oma aias nööril kuivatab!) lõhnab see imeliselt – värskuse ja suve, mitte keemilise kokteili järele.

20200614_115446

Lähen nüüd ja tellin veel, sest elu tahab elamist, pesu aga pesemist. Eriti nüüd, kus  tänu pesupulbrivahetusele on valusast söövitusest jäänud ainult kole mälestus:)))

*Postitus sündis Remondihullu initsiatiivil, see vahendab reaalset isiklikku tarbijakogemust ja toodete eest tasus kirjutaja ise.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s