3 asja kodus, milleta elu ette ei kujuta/ 3 things@home I just can’t live without

Tegelikult ei kujunda elu kodus mitte asjad, vaid inimesed, olgu see ära öeldud! Ent on asju, milleta elu on väga raske ette kujutada:))

Remondihullu 4. kodu planeerides pakkus Puukoi nimeline köögisalong Tallinnas (superhea, soovitan, äärmiselt kvaliteetne töö!), et teevad väljatõmmatava kõrge cargo-kapi: hea hoida kuivaineid ja muud nasvärki. Kuigi algul olin ma selle uuenduse suhtes suht skeptiline (nagu ma kõigi asjade suhtes alguses olen), siis aastate möödudes sai sellest mu köögi asendamatu ja suurepärane abiline – takkajärgi köögifirmale suur tänu, sest nad aimasid kliendi tegelikke vajadusi! Selle panipaiga võlu seisneb ligipääsetavuses – enam pole kuivained kuskil kapisügavuses peidus, vaid saad need kiirelt ja lihtsalt kätte! Nagu vau, enam ei saja koriandrit ja mandleid iga kord, kui köögikapi ust paotad:)) Pluss näeb stiilne välja ka. Kui 6. koju ja Tallinnast ära kolisime, lasin siin samasuguse kapi ehitada:))

 

Teine asi, mille avastasin hiljuti ja mis tänaseks on end mu kööki lemmikkohale seadnud, on Ikea Finntorp seinariiul (kõik kokku u. 15 EUR): eriti mugav võimalus kinnitada seinale väike korv ja panna sinna nt. maitseained – et oleks käepärast võtta, kui kokkad. Lisaks saab sinna riputada ka pajakindad, köögipaberi ja tööpind on kribu-krabuvaba. Eriti mõnus!

1303-2017-053486623252173726
Ikea seinariiul Fintorp.

Viimasel ajal olen ikka mõelnud, et kuidas oma ja pere tervist säästa – noh, et oleks keemiavabam ja puhtam elu. Siinkohal asendamatu abiline nr. 3 – Kärcheri aurupuhastaja! Jah, ta maksab 100 euro ringis, aga mitte kunagi enam pole sul tarvis osta mingit misterproperit või mõnd muud vedalal kujul Mendelejevi tabelit.

Kuum aur teeb kõik särav- sügavpuhtaks, lisaks on asendamatu nt keraamiliste plaatide vuukide, dushinurga liistude, praeahju, grilli, jms. puhastamisel. Pluss teeb vaibaga imet, seda kinnitab mu koduloomapidajast emme, kes puhastajat just vaipade puhastuseks mu käest laenamas käib. Mina puhastan kõige nõrgema auruga ka tammepuust parketti. Lihtne kasutada, kerge, tervisele ohutu.  Ehk siis: kodu puhtaks keemiata.

1303-2017-053086559023896928
Kärcheri aurupuhasti.

 

Remondihullu nõuanne:

Mõtle läbi, mida sul majapidamises tegelikult ka tarvis läheb. Investeering korralikku ja kauakestvasse kodumasinasse, funktsionaalsesse eritellimusmööblisse jms. tasub end igal juhul ära.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s