6.kodu: meie imekaunis elutuba/6th home: our gorgeous livingroom

Kuna tööd on mikroettevõtjal megapalju, pole üldse saanud oma blogi täiendada. Teen seda siis nüüd ja räägin pikemalt meie elutoast.

2017-03-04_14-00-13
Elutuba: enne ja pärast/Livingroom before and after

Nagu ma juba varasemates postitustes olen kirjutanud, ostsime oma ridaelamuboksi 2015 juunis. Oli niisugune mõnus suvine päev ja kui siia värava taha jõudsime, tundus, et hoplaa, see ongi meie kodu. Siis me muidugi veel ei teadnud, et naabriks saab olema ei keegi muu kui kaebuste kirjutamise valitsev maailmameister, aga sellest kõigest mõnes järgmises postituses:)

Kui sisse astusime, oli selge et vähemaga kui kapitaalremont arvestada ei saa, kuna 1990ndate lõpul ehitatud majas hõljus niisugune tõeline sovetiaja lõpu hõng. Muuhulgas kaunistas elutoa/halli vahelist ukseava kipsist kaar, millesarnaseid Eesti korrusmajakorteritesse 80ndatel ilmselt “Santa Barbara” seriaali viljastaval mõjul hulganistiti ehitama hakati.

Vahetasime vanad malmradikad uute vastu, põrand sai tammeparketist katte, samuti uued aknad. Mu sooviks oli taas luua midagi scandinavian/cottage style/minukodu laadset; midagi, mis oleks fusion kõigist nendest. Alguses uskusin, et saan sobitada interjööri mõned olemasolevad asjad oma 4. ja 5. kodust, aga ………

photogrid_1448715687764

…..tegelikkus rääkis muud: see uus kodu tahtis  päris oma asju.

2s8a5538

Diivan oli meie suurim murelaps: kust leida niisugune, mis oleks tõeliselt mõnus ja pehme, ent samas vastupidav? Ravest ostetud diivan vastas kahele esimesele kriteeriumile, ent lagunes praktiliselt kohe oma liraka katteriide tõttu. Jant diivani ja tootjaga kestis aasta, kuni väsisime, lõime käega ja pöördusime sellise Tartu firma nagu Rest Polster poole. Nemad ehitasid praktiliselt uue diivani ja et seda ettevõttet juhib tõeline meister, soovitas ta katteriide, mis näeb ka pärast aastast kasutamist välja kui uus! Lisaks on see ka plekkehülgav, nii et soovitan igati, kes oma mööblile uut välimust anda tahab.

2s8a5584
Söögitoanurk elutoas/Dining nook in living room. Laua oleme tänaseks küll suurema vastu vahetanud. Foto: Meelis Tomson

Elutoa oleme jaotanud kaheks: elutoapool ja söögitoa nurk. Pildil olema laua vahetasime aga juba suurema vastu. Kui ma täna midagi teisiti teeks, siis vahetaks vist pooled – tõstaks sööginurga akna alla.

REMONDIHULLU NÕUANNE:

  • Vali diivanit hoolikalt. Arvesta, et selle konstruktsioon ja katteriie peavad palju taluma, muidu läheb nagu meil: aastajagu peavalu ja kemplemist tootjaga, rahalisest kaotusest kõnelemata.
  • Kui pead elutuba jagama ka sööginurgaga, mõtle selle paigutus põhjalikult läbi. Näiteks söögituba on mõistlik sättida köögile lähemale.
  • Uus kodu võib nõuda ka uut sisustust, su varasemad asjad ei pruugi sinna sobida.

1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s