7 võimalust, kuidas kodu koristamisega rikkaks saada/7 ways to get rich by cleaning your closets

Kirjutasin alles hiljuti postituse oma garderoobipuhastusest, millest suurem osa rändas sellisesse kohta nagu Tehase kirbukas Tartus. Mul on aga ekstrahea meel, et see inspireeris mu sõpru ka koristuspäeva ette võtma:))

Kallis sõber Imre Sooäär kirjutab nimelt Facebookis, kuidas tema kapi põhjast, aegade hämarusest tuli välja midagi täiesti käsitlematut: tõeline rariteet, kunagi New Yorgis Macy’s kaubamajast ostetud mustast kitsevillast pintsak, mis on pärit Donald Trumpi kollektsioonist! “Olin selle kahmanud kiiruga kassa juurest odavmüügilt, et midagi kohe algavale töökohtumisele selga panna, kuna lennuliin oli mu kohvri kaotanud ja päris t-särgis ei saanud ju lennujaamast koosolekule minna. Mäletan, et hinnalipikul oli suurelt ja punaselt miinus 80%. Polnud ei siis ega kunagi hiljem isegi kuue hõlma sisse vaadanud ja kandsin vaid ühe korra,” kirjutab ta. “Alles nüüd kappi tuulutades avastasin, et see võib olla kallis kraam kollektsionääridele. Aastad on talle hästi mõjunud, ka väärt vein läheb ju keldris seistes paremaks. Vill särab nagu uus….. puhtast kullast ketid sees ja puha. Prakriliselt tutikas!” Nagu wow! Olen veendunud, et tulised trumplased oleks nõus päris vingelt sajalisi luhvtitama, et vaid seda pintsakut E-bayst vms. omale saada.

trump2
Trumpi kollektsiooni pintsak Imre Sooääre kapist,

Kapikoristamisega on veel ka nii, et lisaks rahale, mida sulle mittevajalike asjade eest saad, teeb hingele pai teadmine, et sulle kasututest asjadest on kellegi rõõmu. Mu teine armas sõber Iivi Anna Masso kirjutab portaalis Edasi oma kapipuhastusest, kuidas sümboolse kirbuturuhinnaga välja riputatud riiulile leidus kiirelt äraviija, vanem naisterahvas, ja riiul läks pagulaste majutuskeskusesse, kus naine töötab vabatahtlikuna. “Mis olekski parem aadress tarbetuks jäänud kraamile? Sinna sai kaasa saadetud muudki nipet-näpet,” kirjutab Iivi.

REMONDIHULLU NÕUANNE:

Nii et kodu koristamine teeb sind rikkaks mitmes mõttes ja tasub igal juhul ära. Aga nõuanne ka: neid asju tasub alati järelturul müüa.

  • Rõivad: mis sinu jaoks vanaema vana kleit, on mõne fashionista jaoks väärt vintage. Teinekord võib riidekappi tagumistest soppidest ujuda väja tõelisi pärle, mis täna maksavad kaunis kena kopika.
  • Elektroonika jms. tehnikavidinad. Näiteks kui sul kogub kapinurgas tolmu igivana kohvermobla, siis on täna tegemist kollektsionääride seas hinnatud esemega, mille eest tuleb välja käia sadu dollareid. Isegi meil 90ndatel levinud Nokia mudelid lükatakse E-bays 30-70 dollariga müüki!
  • Kunst. Sa ei pruugi seda aimatagi, et vanaema seinal rippuv maastikumaal on tema koolivenna, tänaseks juba ilmakuulsa kunstniku kingitus ja väärt tuhandeid.
  • Mööbel. väärtslikku vanamööblit oskavad ära tunda vaid spetsialistid, sestap pead enne müüki laskma neil eset hinnata. Küll aga võib ka väheväärtuslikum mööblitükk kellegi teise koju sobida, nii et müüa tasub seda proovida igal juhul.
  • Mänguasjad. Mõned esemed, mis sulle või su järeltulijaile kingitud, võivad tänaseks olla kollektsionääride seas kõrges hinnas, sestap tasub alati põhjalikult uurida, millise mudeliga tegemist. Hinda tõstab ka see, kui asi on näiteks puutumatult originaalpakendis.
  •  Raamatud. Mõned teosed on kollektsionäärde seas kõrges hinnas ja antikvariaat nõus sulle raamatu eest, mida sa ise enam ei vaja, päris kena kopika maksma.
  • Juveelid. Seda vist pole tarviski siia kirjutada, aga teemantsõrmus on investeering tulevikku igal juhul.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s