Vähem asju=kergem elu/Less things=easy life

Kui ärgata pühapäeva hommikul kell seitse, saab tulemus olla ainult üks: teed suurpuhastuse oma garderoobis! Inspikat sain sellest loost Kodus.ee lehel.

1402-2017-09327724267040855
Jääb mulje, nagu hakkaks kolima: garderoobikoristus!

Vahepeal istusin garderoobipõrandale ja mõtlesin sügavalt elu üle järele. Miks, oh miks olin ma ostnud volangidega kootud jaki? Miks, oh miks?! Mis tsetsekärbes mind hammustanud oli, et ühest korvist tulid välja topp  roosa kirjaga “Kiss me” ja helesinise-leopardimustrisegu nailonkleit? Või kontorikostüümid, mida vaevalt korra kandsin?

Abikaasal näiteks on viis korda väiksem osa garderoobist kui mul. Korralikud triiksärgid, kampsunid . Bossi ülikond. Valik  Lloyd kingi. Ja kõik! Ja see tema kapiosa näeb täpselt nii elegantne välja et pane või hoobilt ajakirja. Minu oma võiks pealkirjastada “Kirev rõivagloobus”, sest sealt tuleb välja asju Hugo Bossist nimetu türgi plätukaupmeheni.

On motivatsioonirõivaid, mis mahtusid selga viis aastat tagasi. On rõivaid, mis olid juba ostes mulle sobimatud, aga ilmselt pidin olema pimedusega löödud või ajutises meeltesegaduses, sest millegi muuga pole nende hilisemat leidumist koduses garderoobis kuidagi võimalik selgitada. On kauneid rõivaid, millega seotud mälestused neid enam teist korda selga panna ei luba.

1402-2017-08406885705660550
Minu asjad Tartus Tehase kirbukas, 1-5 eurot tükk!

Tõstsin kõik selle, mis jäi välja skaalast “lemmikasjad”, kottidesse ja kordasin mõttes: kõik, mida sa ise ei vaja, müü maha, anna ära või viska minema. Minemaviskamiseks ei läinud, sest tegelikult on need ju korralikud asjad ja võivad kedagi teist rõõmustada.

Võtsin hoopis kätte ja paiskasin kõik rõivad, jalanõud ja aksessuaarid müüki taaskasutuseks sobiva hinnaga: Tehase kirbuturg Tartus, boks 73, kõik minu asjad 1-5 eurot tükk! Kusjuures Tehase kirbukas on ekstrasheff koht: sõbralik müüja, hea ligipääs ja muidu tore.

REMONDIHULLU NÕUANNE:

Kõik, mida sa ise ei vaja, müü maha, anna ära või viska minema.

Kui müüd, siis ole hinnastamisel paindlik: pane asjad müüki mõistliku, taaskasutuseks sobiva hinnaga.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s